Ścieżka nawigacji

Aktualności

Ponad trzysta zespołów zmierzy się w etapie wojewódzkim X edycji Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

W ramach szkolnego etapu uczestnicy rozwiązali test jednokrotnego wyboru. Jego wyniki zadecydowały o tym, kto z nich będzie reprezentować szkoły w etapie wojewódzkim.

Zespoły zakwalifikowane do etapu wojewódzkiego (plik xlsx 59kb).

Gratulujemy zespołom zakwalifikowanym do II etapu Olimpiady, a wszystkim uczestnikom i ich nauczycielom dziękujemy za udział.

Kolejny etap na początku marca

II etap Olimpiady odbędzie się 5 marca 2024 roku. O miejscu, w którym odbędzie się konkurs, komitety wojewódzkie Olimpiady zawiadomią uczestników 20 lutego 2024 roku.

Z testem wielokrotnego wyboru, który przygotowujemy dla uczestników etapu wojewódzkiego, zmierzą się 333 trzyosobowe zespoły. O wyniku zadecyduje nie tylko poprawność udzielonych odpowiedzi, ale także czas, w jakim uda się ich udzielić.

W finale Olimpiady weźmie udział 16 zespołów, które zdobędą minimum 20 punktów, oraz maksymalnie cztery dodatkowe wskazane przez Komitet Główny.

Sprawdzian z „Lekcji z ZUS”

Każda kolejna odsłona projektu „Lekcje z ZUS”, podczas której uczniowie mogą zapoznać się z czterema tematami z zakresu ubezpieczeń społecznych, cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Duża część uczestników decyduje się sprawdzić swoją wiedzę w Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Każdy uczeń biorący udział w naszych projektach wygrywa – zdobywa praktyczną wiedzę potrzebną w codziennym życiu.

Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” znajduje się na liście konkursów przedmiotowych Ministerstwa Edukacji i Nauki. Oznacza to, że laureaci Olimpiady są zwolnieni z części pisemnej egzaminu zawodowego w zawodach technik ekonomista i technik rachunkowości. Ponadto na zwycięzców czekają także indeksy na studia, dodatkowe punkty w rekrutacji na uczelnie oraz cenne nagrody rzeczowe.