Ścieżka nawigacji

Aktualności

Prezes ZUS na Welconomy

W inauguracyjnym panelu "Welconomy" w Toruniu wzięli udział m.in. Paweł Borys – Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju, Henryk Kowalczyk – Wicepremier RP, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Rafał Baniak – Prezes Zarządu Pracodawcy RP

"Systematycznie rozwijamy e-urząd. Platforma Usług Elektronicznych (PUE ZUS) obchodzi swoje 10-lecie. Pozwala ona przyśpieszyć pewne procesy, obsługę klientów, ograniczać koszty i błędy we wnioskach, a także próby nadużyć" - powiedziała prof. Uścińska. 
 
Profesor zwróciła uwagę, że pandemia Covid-19 była ogromnym wyzwaniem dla ZUS. Zaznaczyła, że z dnia na dzień Zakład Ubezpieczeń Społecznych musiał dostosować się do nowej, trudnej sytuacji. "Pandemia przyśpieszyła pewne zmiany, które idą w kierunku elektronizacji i automatyzacji wszystkich procesów" - zaznaczyła. 
 
Szefowa ZUS odniosła się także do wojny na Ukrainie. Wskazała, że ZUS stał się kluczową instytucją, która świadczy pomoc uchdźcom zza wschodniej granicy. "Bardzo pomocne w tym aspekcie było wprowadzenie w życie specustawy" - podkreśliła.

Udział w Welconomy Forum wziął również Paweł Jaroszek, Członek Zarządu ZUS, który reprezentował Zakład podczas panelu "Biedniejemy? Zamożność Polaków w czasach inflacji i wojny".