Ścieżka nawigacji

ZUS w mediach

Prezes ZUS: okres pandemii wykorzystaliśmy do usprawnienia organizacyjnego

Szefowa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w czwartek (15 kwietnia) uczestniczyła w debacie zorganizowanej w ramach LSE SU Polish Economic Forum.

"W marcu mieliśmy zarejestrowanych 2,78 mln przedsiębiorców, to więcej niż rok temu. Mamy też stabilną sytuację na rynku pracy. Rok do roku liczba ubezpieczonych jest wyższa o 51 tys." - powiedziała profesor Uścińska.

"Okres pandemii wykorzystaliśmy do usprawnienia organizacyjnego wielu instytucji publicznych. Na przykładzie ZUS: przeszliśmy do elektronicznego przyjmowania wniosków, doinwestowaliśmy technologicznie PUE ZUS - dodała.

Jak podkreśliła prezes ZUS, przyszłość to dalsza cyfryzacja administracji i gospodarki. "Covid-19 pokazał, że jest to droga konieczna. We wrześniu 2020 roku przyjęliśmy strategie rozwoju, odciążyć przedsiębiorców, zwłaszcza w zakresie rozliczania składek" - powiedziała prof. Uścińska.

W dyskusji uczestniczyli również wicepremier Jarosław Gowin, ekonomista Mateusz Szczurek i prezydent Konfederacji Lewiatan Maciej Witucki.