Ścieżka nawigacji

ZUS w mediach

Prof. Gertruda Uścińska: ZUS wykonuje gigantyczną pracę

„Wykonujemy gigantyczną pracę. Przyjęliśmy ponad 2,6 mln wniosków jeżeli chodzi o pomoc z tarczy antykryzysowej. W tym mamy ponad 1,6 mln wniosków o zwolnienie ze składek. Wykonaliśmy to zwolnienie dla ponad 800 tysięcy przedsiębiorców. Wykonujemy dalsze zwolnienia, tak by rozliczyć płatników z marca i kwietnia” – powiedziała w czwartek (14 maja) prof. Uścińska.

Prezes ZUS dodała, że Zakład pracuje również nad tym żeby przyspieszyć wypłaty świadczenia postojowego. „Na jutro osiągniemy wynik ponad 500 tysięcy. Tyle świadczeń postojowych zostanie wypłaconych na kwotę ponad 1,6 mld złotych. To jest przyspieszenie, przy ogromnym zaangażowaniu całodobowym naszej organizacji” – powiedziała prezes ZUS.

W ramach specjalnego funduszy Covid-19 dla ZUS przewidziane jest 37 mld zł. „Po rozliczeniu dodatkowych wydatków występować będziemy o te środki, tak żeby ten ubytek był zrównoważony” – powiedziała prof. Uścińska.

Ponadto rozpoczęły się już prace nad projektem ustawy budżetowej państwa. „Bierzemy udział w tych pracach” – powiedziała prezes ZUS.

Wywiad prof. Gertrudy Uścińskiej dla Money.pl (link do strony zewnętrznej).