Ścieżka nawigacji

Aktualności

W Hanowerze o przyszłości

Avatara Zakładu Ubezpieczeń Społecznych "odpaliliśmy" punkt 9.00. Tak rozpoczęliśmy nasz udział w największych w Europie targach nowoczesnych technologii CeBIT 2013 w niemieckim Hanowerze. Stoisko ZUS działa w ramach polskiego segmentu targów. Polska w tym roku jest bowiem partnerem narodowym CeBIT-u.

Pośród szeregu nowoczesnych rozwiązań, które oferuje cała plejada firm z branży IT, elektroniki, czy AGD trudno skupić uwagę gości targów rozwiązaniami z zakresu e-administracji. ZUS-owi jednak się udało. Zainteresowaliśmy ludzi tym, co dla nich powinno być najistotniejsze - ich przyszłością. W ciągu krótkich pięciu minut odwiedzający nasze stoisko mogą zapoznać się z historią, która może być historią ich życia. W krótką drogę do przyszłości i przeszłości zaprasza avatar ZUS, który w miarę opowiadania historii przechodzi przemianę z 70-latki w kobietę 30-letnią. Ta historia to właśnie przyczynek do przemyśleń na temat siebie w przyszłości. W przemyśleniach tych, nam Polakom, jest pomocna Platforma Usług Elektronicznych ZUS. Z jej pomocą wszak możemy monitorować stan swojego konta emerytalnego, z którego skorzystamy po przejściu na emeryturę. I to jest klucz do odczytania idei z jaką na targi się udaliśmy.

CeBIT to targi nowoczesnych technologii, które odbywają sie w Hanowerze od 1986 r. Każdego roku udział w nich bierze kilka tysięcy wystawców a odwiedza je kilka milionów gości. Tegoroczne wydarzenia na targach i w polskim ich sektorze można śledzić na żywo na stronie Instytutu Łączności pod adresem http://www.sips.itl.waw.pl/.