Ścieżka nawigacji

Aktualności

ZUS laureatem „Dnia przedsiębiorczości 2018”

Podczas Gali nagrodzone zostały najaktywniejsze szkoły, firmy i instytucje, a także najaktywniejsi szkolni koordynatorzy „Dnia przedsiębiorczości” oraz uczniowie wyróżnieni w konkursie „Jak «Dzień przedsiębiorczości» wpłynął na moje decyzje zawodowe”. Zakład Ubezpieczeń Społecznych otrzymał tytuł Najaktywniejszej Instytucji Dnia Przedsiębiorczości 2018.nagroda

Nagrodę w imieniu prezes ZUS odebrał Łukasz Borowski, dyrektor Gabinetu Prezesa ZUS.

Podczas Gali wyświetlono wystąpienie prof. dr hab. Gertrudy Uścińskiej, prezes ZUS. Powiedziała ona m.in: –„Dzień przedsiębiorczości” wpisuje się w naszą strategię i misję edukacji o ubezpieczeniach społecznych. Uczniowie, którzy do nas przychodzą, mogą zobaczyć, jak wygląda dzień pracy w takiej wielkiej organizacji. Jest to również znakomita okazja, żeby przekazać im informacje na temat tego, czym się zajmujemy i na czym polega polski system ubezpieczeń społecznych.

Co daje uczniom „Dzień przedsiębiorczości”

„Dzień przedsiębiorczości” sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji podczas planowania dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

Poprzez udział w programie uczniowie mogą:

  • spędzić jeden dzień w wybranym miejscu pracy i zweryfikować swoje plany edukacyjne,
  • zweryfikować swoje wyobrażenia o wymarzonym zawodzie,
  • dowiedzieć się, jakie wykształcenie, umiejętności czy predyspozycje są niezbędne, aby wykonywać dany zawód,
  • w praktyce zaobserwować związek pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową,
  • zapoznać się z organizacją i zarządzaniem firmą.

Kto organizuje „Dzień przedsiębiorczości”

Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości jest trzecią pod względem liczby uczniów organizacją Junior Achievement na świecie. Wyprzedzają ją tylko organizacje ze Stanów Zjednoczonych i Rosji.

– W wszystkich naszych programach do tej pory wzięło udział 7,47 mln uczniów. Ten sukces nie byłby możliwy, gdyby nie współpraca z tak wspaniałymi ludźmi, którzy są dzisiaj na tej sali – powiedział Zbigniew Modrzewski, prezes Zarządu Fundacji.

W 2018 roku w „Dniu przedsiębiorczości” uczestniczyło ponad 26 tys. uczniów z 668 szkół oraz 26 tys. wolontariuszy z ponad 12 tys. firm i instytucji. We wszystkich edycjach tego programu wzięło udział ponad 620 tys. uczniów.

zdjęcie z Gali przedsiębiorczości - uczestnicy