Ścieżka nawigacji

Aktualności

ZUS na XXX Forum Ekonomicznym w Karpaczu

Forum Ekonomiczne od lat jest miejscem spotkań przedstawicieli rządu, administracji, biznesu i nauki. W tym roku jednymi z gości Forum są prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS oraz Włodzimierz Owczarczyk, członek zarządu ZUS.

Zakład jest też gospodarzem panelu „Cyfrowy obywatel – możliwości i wyzwania elektronizacji usług publicznych”, który odbędzie się 8 września w godzinach 12.10 – 13.10. W dyskusji udział wezmą przedstawiciele zarządu Zakładu - prof. Gertruda Uścińska oraz Włodzimierz Owczarczyk - oraz Janusz Cieszyński, sekretarz stanu, Pełnomocnik Rządu ds. Cyberbezpieczeństwa, Wiesław Paluszyński, prezes Polskiego Towarzystwa Informatycznego, Michał Potoczek, prezes zarządu Chmury Krajowej, Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

Uczestnicy panelu będą dyskutować o tym, jak zmieniło się korzystanie z usług elektronicznych w Polsce w czasie pandemii Covid-19, co nas czeka w najbliższych latach w zakresie kontaktu elektronicznego między obywatelami a administracją publiczną i co można zrobić, aby przekonać do korzystania z e-administracji.

Prezes ZUS weźmie udział także w trzech innych panelach:

  • „Cyfryzacja sektora publicznego” – 8 września, godzina 11.10 – 11.40,
  • „Zarządzanie zdrowiem w miejscu pracy – czyli jak budować kapitał zdrowotny przedsiębiorstwa” – 8 września, godzina 16.50 – 18.10,
  • „Prosto o prawie – czyli jak zrozumieć prawo nie będąc prawnikiem” – 9 września, godzina 13.20 – 14.20.

Natomiast członek zarządu ZUS będzie uczestnikiem panelu pt. „Jak pandemia COVID-19 zmieniła pogląd na cyfryzację oraz cyberbezpieczeństwo” (7 września, godzina 16.50 – 17.50).

Uczestnicy Forum mogą odwiedzić stoisko informacyjno-edukacyjne ZUS, na którym eksperci Zakładu udzielają porad z zakresu opłacania i rozliczania składek oraz możliwości otrzymania ulg w opłacaniu składek. Na stoisku ZUS można również założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS i dowiedzieć się więcej o naszych e-usługach.

Serdecznie zapraszamy!

Organizatorem Forum Ekonomicznego jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich.