Ścieżka nawigacji

Aktualności

Proste płatności. Rozpoczął się Tydzień Przedsiębiorcy w ZUS

W centrali ZUS w poniedziałek, 11 września, odbyła się uroczysta inauguracja Tygodnia Przedsiębiorcy, który od 11 do 15 września odbywa się we wszystkich placówkach ZUS. Tegoroczne wydarzenie pod hasłem „e-Składka - proste płatności z ZUS” jest wprowadzeniem w niezwykle ważną zmianę dla płatników, czyli wdrożenie od 1 stycznia 2018 r. e-Składki.

W ramach inauguracji  przedstawiono program „Tygodnia Przedsiębiorcy” oraz zaprezentowano szczegóły innowacji wdrażanych przez ZUS z myślą o ułatwieniu obsługi płatników. Najważniejszym punktem programu było jednak wręczanie dyplomów uznania przedsiębiorcom szczególnie zasłużonym w promowaniu usług oferowanych przez ZUS dla tej grupy klientów. Zarząd ZUS oraz wyróżnieni goście

Wyróżnienie w Kategorii „Rozwijanie wspólnych inicjatyw dla przedsiębiorców”, za współdziałanie z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych w organizowaniu przedsięwzięć poświęconych promowaniu wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wśród przedsiębiorców, otrzymał Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

W tej samej kategorii, za promowanie usług oferowanych przez ZUS dla przedsiębiorców oraz proponowanie kierunków nowych usług dla przedsiębiorców, wyróżniono Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości. Wyróżnienie odebrała Pani Beata Szadziul - Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdynia.

ZUS prowadzi wiele działań w zakresie edukacji przyszłych i obecnych przedsiębiorców. Dyplomy uznania za szczególne zaangażowanie w krzewieniu wśród młodzieży wiedzy o ubezpieczeniach społecznych otrzymał Ks. Prof. Stanisław Dziekoński – rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. UKSW było jedną z pierwszych uczelni, z którą ZUS podpisał umowę o współpracy, a pierwszą, na której wprowadzony został ogólnouczelniany wykład o ubezpieczeniach społecznych. Wyróżniono również Związek Banków Polskich. Współpraca ze Związkiem Banków Polskich to udział ZUS w projekcie Centrum Prawa Bankowego i Informacji pt. „Nowoczesne Zarządzanie Biznesem”.

ZUS nie zapomina także o młodzieży. Dyplom odebrała  przedstawicielka Zespołu Szkół Nr 3 im. 2 Armii Wojska Polskiego w Warszawie, pani Ewa Mikłus, za współpracę w ramach projektu „Lekcje z ZUS”. Projekt ten to inicjatywa ZUS, której celem jest wprowadzenie uczniów w świat ubezpieczeń społecznych.

W Tygodniu Przedsiębiorcy ZUS w  jednym miejscu udostępnia możliwość uzyskania wszelkich informacji związanych z nowym sposobem opłacania składek oraz prowadzeniem działalności gospodarczej. Szczegółowe informacje oraz terminy seminariów i dyżurów ekspertów zaproszonych Instytucji dostępne są w naszych placówkach oraz na zus.pl w zakładce Tydzień Przedsiębiorcy.