Ścieżka nawigacji

Edukacja z ZUS - aktualności

Wielki finał Olimpiady

Przed nami już ostatnia niewiadoma w tegorocznej olimpiadzie „Wato wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. O zwycięstwo i cenne nagrody walczyło 18 najlepszych drużyn z 754, które zgłosiły się do olimpiady. Finaliści zdobędą cenne nagrody rzeczowe, ale przede wszystkim – indeksy uczelni (m.in. Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, Uniwersytetu Gdańskiego, czy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu) oraz dodatkowe punkty w rekrutacji do ponad 20 szkół wyższych.

Finał odbywał się zdalnie, przy wykorzystaniu platformy internetowej. O kolejności miejsc zdecydują zdobyte punkty oraz czas w jakim zespół udzielił odpowiedzi. Ostateczne wyniki poznamy do 26 kwietnia.

„Lekcje z ZUS” i Olimpiada cieszą się coraz większym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. Od początku projektu, czyli od roku szkolonego 2014/2015 w „Lekcjach” wzięło udział ponad 400 tys. uczniów, a w zmaganiach olimpiady ok. 167 tys. młodych osób. Początkowo młodzież brała udział w konkursie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, który w roku szkolnym 2016/2017 przekształciliśmy w Olimpiadę pod tą samą nazwą. 22 kwietnia 2020 r. Olimpiada znalazła się w wykazie olimpiad tematycznych Ministerstwa Edukacji Narodowej.