Ścieżka nawigacji

Edukacja z ZUS - aktualności

Wyniki konkursu dla dzieci i młodzieży w kampanii „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”

Zadaniem uczestników konkursu „Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku” było przedstawienie korzyści z posiadania konta w banku i pobierania na nie świadczeń z ZUS. Do wyboru mieli kilka kategorii: plakat, komiks, film oraz infografika lub materiał multimedialny.

Uczestnicy wykazali się ogromną kreatywnością. W swoich pracach stosowali różnorodne techniki, i mieli ciekawe spojrzenie na ubankowienie seniorów. Czasami na wesoło, czasami – bardziej poważnie, a jeszcze innym razem z udziałem samych babć i dziadków. Konkurs odbywał się w dwóch etapach – regionalnym i centralnym. Komisja konkursowa oceniała prace w czterech kategoriach na trzech poziomach szkół – w szkołach podstawowych, ponadpodstawowych oraz wyższych. W każdej kategorii wybrała trzy najlepsze prace.

Wyniki konkursu oraz opublikowane prace dostępne są na stronie internetowej konkursu „Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku”.   

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie, a autorom zwycięskich prac serdecznie gratulujemy!

Konkurs był elementem ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej ZUS „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”, w której zachęcamy seniorów do zakładania konta w banku. Pokazujemy im, że korzystanie z niego jest łatwe, bezpieczne i wygodne.