Ścieżka nawigacji

Edukacja z ZUS - aktualności

942 uczniów z całej Polski w wojewódzkim etapie Olimpiady ZUS

Ponad 24 tysiące uczniów z 747 szkół ponadgimnazjalnych w Polsce wzięło udział w pierwszym etapie Olimpiady ZUS. Michał Możdżonek, członek zarządu ZUS na II etapie Olimpiady w Warszawie

- W tym roku szkolnym odnotowaliśmy rekordowe zainteresowanie Olimpiadą i Lekcjami z ZUS, zarówno pod względem liczby uczestników, jak i szkół. Cieszymy się, że coraz więcej młodych Polaków interesuje się tematyką ubezpieczeń społecznych. Badania wskazują, że wiedza obywateli na ten temat jest niewielka, w szczególności wśród młodzieży. Lekcje z ZUS i Olimpiada wiedzy przybliżają ubezpieczenia społeczne przyszłym pracownikom i przedsiębiorcom – mówi Michał Możdżonek, członek zarządu ZUS, który obecny był na II etapie Olimpiady w województwie mazowieckim.

Indeksy dla finalistów Olimpiady gwarantują trzy uczelnie: Katolicki Uniwersytet Lubelski, Uniwersytet Mikołaja Kopernika oraz Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. Dodatkowe punkty i preferencje przy rekrutacji na studia oferuje natomiast 13 uczelni.

Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” jest organizowana w ramach projektu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych „Lekcje z ZUS”. Projekt edukacyjny składa się z czterech tematów zajęć: „Świadomy zawsze ubezpieczony”,  „Płacisz i masz, czyli co Ci się należy, gdy płacisz składki”, „Emerytura - twoja przyszłość w Twoich rękach”, „e-ZUS, czyli firma pod ręką”. Wszystkie materiały dydaktyczne do zajęć zapewnia Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Specjaliści z ZUS prowadzą też szkolenia dla nauczycieli z tematyki zajęć.