Ścieżka nawigacji

Aktualności

Zmiana siedziby Inspektoratu ZUS w Katowicach

Inspektorat ZUS w Katowicach w nowej siedzibie będzie pełnił funkcję typowego front office - czyli bezpośredniej obsługi klientów. Cały parter budynku zajmuje sala obsługi klientów - usytuowano tu 19 stanowisk, przeznaczonych dla emerytów, rencistów, płatników i ubezpieczonych. Można będzie tutaj zasięgnąć informacji, pobrać formularze, złożyć dokumenty.

Obiekt jest w pełni przyjazny dla osób niepełnosprawnych, bez barier architektonicznych, wszystkie stanowiska obsługi klientów zlokalizowane są na parterze.  Na sali, w centralnym miejscu, zorganizowaliśmy kącik dla dzieci. Jest także specjalny pokój dla mamy z małym dzieckiem, wyposażony m.in. w przewijak.

Nowa siedziba jest dobrze skomunikowana - w pobliżu znajduje się przystanek komunikacji miejskiej "Osiedle Paderewskiego Powstańców", na którym zatrzymują się autobusy KZK GOP linii   51, 110, 672, 674, 910, 940. Usytuowana niedaleko autostrada A4 pozwala na łatwy dojazd samochodem, bez konieczności krążenia po ścisłym centrum Katowic. Dla klientów zmotoryzowanych przygotowaliśmy 30 miejsc parkingowych.

Przeprowadzka z ul. Teatralnej na ul. Sowińskiego nie wpłynie na pracę urzędu - ciągłość pracy jednostki zostanie w pełni zachowana. W piątek, 16 maja do godziny 15:00 przyjmujemy klientów na ul. Teatralnej, natomiast w poniedziałek, 19 maja zapraszamy już na ul. Gen. J. L. Sowińskiego 2.

Anna Sobańska-Waćko
rzecznik prasowy
O/ZUS w Chorzowie