Ścieżka nawigacji

Edukacja z ZUS - aktualności

Znamy szkoły, które zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego Olimpiady

Zespoły zakwalifikowane do etapu wojewódzkiego składają się z 3 uczniów. Są to osoby, które najlepiej napisały test o ubezpieczeniach społecznych w swoich szkołach. Ostatecznie, do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 318 szkół z całej Polski:

Zespoły zakwalifikowane do drugiego etapu Olimpiady - lista zbiorcza (xlsx 51kb).

Drugi, wojewódzki etap Olimpiady, odbędzie się 11 stycznia 2022 r. o godzinie 8:30 w trybie zdalnym.

Zmagania zespołów odbędą się w formule on-line. Olimpijczycy będą mieli pół godziny na udzielenie odpowiedzi na 25 pytań wielokrotnego wyboru. O tym, które miejsce zajmie zespół zadecydują zdobyte przez niego punkty oraz czas, w jakim rozwiąże test. 

Do ogólnopolskiego finału awansuje 16 najlepszych zespołów, które uzyskały minimum 20 punktów.

Wszystkim uczniom bardzo dziękujemy za udział w Olimpiadzie. Dziękujemy także nauczycielom za zaangażowanie w ten projekt i przygotowanie uczniów. Zespołom zakwalifikowanym do etapu wojewódzkiego serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” znajduje się na liście konkursów przedmiotowych Ministerstwa Edukacji i Nauki. Oznacza to, że laureaci Olimpiady są zwolnieni z części pisemnej egzaminu zawodowego w zawodzie technik ekonomista i technik rachunkowości. Ponadto, na zwycięzców czekają także indeksy na studia, dodatkowe punkty w rekrutacji na uczelnie oraz cenne nagrody rzeczowe.