Ścieżka nawigacji

Aktualności

ZUS o informatyce w administracji publicznej

Podczas spotkania Włodzimierz Owczarczyk – Członek Zarządu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zwrócił uwagę na to, że główne trendy obecne w branży finansowej stanowią i będą stanowiły wzór do naśladowania. Podkreślił, że obecnie mamy do czynienia nie tyle z cyfrową rewolucją, co postępem technologicznym o przebiegu wykładniczym. Jest on częścią naszego świata już od końca lat ’70.

Do procesu elektronizacji usług w Zakładzie nawiązał także Zdzisław Jaźwiec - dyrektor ostrowskiego oddziału ZUS: „Czas, w którym żyjemy to epoka mediów elektronicznych i komunikacji opartej na sieciach komputerowych. Administracja i inne instytucje muszą się zmieniać dostosowując usługi i produkty do współczesnych potrzeb wynikających z rozwoju cywilizacyjnego”. Podkreślił, że projekty mają na celu zapewnienie klientom Zakładu dostępu do zaawansowanych e-usług.

Podczas konferencji poruszone zostały także takie tematy jak: cyberbezpieczeństwo, e-księgowość, czy rola podatnik we współczesnym świecie skarbowym.

Uczestnicy konferencji odwiedzali także stoisko informacyjno-edukacyjne ZUS, na którym eksperci informowali o usługach ZUS, udzielali porad z zakresu świadczeń oraz zakładali profile na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

Organizatorami konferencji byli: Akademia Kaliska im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego, Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Ostrowie Wielkopolskim oraz Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział w Kaliszu.