Ścieżka nawigacji

Aktualności

Prezes ZUS: rośnie zainteresowanie bonem turystycznym

„Ponad 6 tys. podmiotów jest zarejestrowanych i te podmioty od jutra będą mogły świadczyć usługi w ramach Polskiego Bonu Turystycznego” - powiedziała w piątek (31 lipca) prezes ZUS w Programie Pierwszym Polskiego Radia.

Prof. Uścińska przypomniała, że aby skorzystać z bonu należy się zarejestrować na  Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

Zdjęcie przedstawia prof. Gertrudę Uścińską, prezes ZUS - przekierowanie do większego obrazka (plik jpg 2,9 MB)

„Na dzisiaj liczba osób uprawnionych, które będą mogły po północy skorzystać z tego uprawnienia, które posiadają profil na PUE to 1 mln 250 tys. 880 osób” - dodała.

Podkreśliła, że zainteresowani wykorzystaniem bonu turystycznego będą to mogli zrobić już od 1 sierpnia tego roku i przypomniała, że bonem będzie można płacić do końca marca 2022 roku. Wartość tego uprawnienia to 500 zł.

Za pomocą bonu będzie można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Bon jest ważny do 31 marca 2022 r. i nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze.

Profil na PUE można założyć m.in. przy pomocy Profilu Zaufanego oraz bankowości elektronicznej. Po wejściu na PUE rodzice aktywują bon i otrzymają kod, za pomocą którego zapłacą pomiotowi turystycznemu. Kiedy zapłacą bonem, otrzymają potwierdzenie tej płatności SMS-em.