Ścieżka nawigacji

Aktualności

Pierwsze wnioski złożone przez aplikację mZUS

– Uruchomiona 14 listopada aplikacja mZUS umożliwia szybki dostęp do informacji i wniosków o świadczenia dla rodziny, np. 500 plus czy Dobry Start. Od momentu uruchomienia aplikacji złożono już prawie 390 wniosków na blisko 580 dzieci. Naszą aplikację pobrało już prawie 30 tys. osób – przekazała prof. Uścińska.

Z aplikacji można skorzystać na urządzeniach mobilnych z systemami operacyjnymi Android i iOS. Jest do pobrania bezpłatnie ze sklepów Google Play i App Store.

Możliwość złożenia wniosków drogą elektroniczną to ogromne udogodnienie dla rodziców. – Nie muszą oni odwiedzać urzędów. Sami decydują, kiedy złożyć wniosek. Mogą to zrobić o dowolnej porze dnia i nocy, także w weekendy – wskazała prezes ZUS.

Obecnie aplikacja mZUS przeznaczona jest dla osób, które mogą skorzystać ze świadczeń dla rodzin. W początkowym okresie funkcjonowania klienci mogą złożyć za jej pośrednictwem wnioski o świadczenie dobry start i o świadczenie wychowawcze Rodzina 500 plus.

Aplikacja będzie rozszerzana o kolejne świadczenia dla rodzin, czyli o wnioski o rodzinny kapitał opiekuńczy i dofinansowanie do żłobków.

Aby aktywować aplikację, należy połączyć ją ze swoim profilem na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Można to szybko zrobić dzięki krótkiej instrukcji na ekranach startowych aplikacji.

Żeby móc korzystać z mZUS, trzeba mieć profil na PUE ZUS. Aktualnie liczba zarejestrowanych profili na PUE ZUS przekracza 10,7 mln.

Więcej informacji o apikacji mZUS

.