Ścieżka nawigacji

Aktualności

Praktyczne informacje o PUE ZUS – kolejne webinarium dla płatników składek już 13 grudnia

PUE ZUS pozwala załatwić większość spraw związanych z ubezpieczeniami społecznymi w dowolnym miejscu i czasie. Płatnicy składek mogą składać wnioski do ZUS i korzystać z bezpłatnej aplikacji ePłatnik, która jest przeznaczona do obsługi dokumentów ubezpieczeniowych. Mogą też kontrolować stan swoich rozliczeń z ZUS, mają dostęp do zwolnień lekarskich swoich pracowników, mogą samodzielnie tworzyć elektroniczne dokumenty z danymi z ZUS i przekazywać je do innych instytucji (np. banku lub urzędu).

Wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej o funkcjach PUE ZUS, zapraszamy na bezpłatne webinaria Praktyczne informacje o PUE ZUS. Podczas webinarium eksperci z ZUS opowiedzą i pokażą, jak korzystać z profilu płatnika na PUE ZUS.

Webinarium będzie zorganizowane na platformie Webex: 13 grudnia 2022 r. w godz. 9.00–10.30.

https://zus.webex.com/zus/j.php?MTID=me5400724cda7ed813a367bc1df571a91

Na webinarium nie trzeba się zapisywać, jest otwarte dla wszystkich chętnych. Aby dołączyć do spotkania, trzeba użyć linku. Nie trzeba mieć zainstalowanej żadnej specjalnej aplikacji – wystarczy przeglądarka z dostępem do internetu.

[1]  Obowiązek założenia konta na PUE ZUS wynika ze zmian w prawie (art. 1 pkt 15 i art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 24 czerwca 2021 r. o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw, Dz. U. poz. 1621).