Ścieżka nawigacji

Aktualności

Sławomir Wasielewski rozpoczął pracę na stanowisku członka zarządu ZUS ds. IT

Sławomir Wasielewski nadzoruje Pion Operacji i Eksploatacji Systemów, w którego skład wchodzą departamenty: Cyberbezpieczeństwa, Eksploatacji Aplikacji, Infrastruktury Informatycznej, Rozwoju Systemów Informatycznych, Rozwoju Systemów Wewnętrznych, Zarządzania IT oraz Relacji z Klientami.

W przeszłości Wasielewski był już związany z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Pracę w Centrali ZUS rozpoczął w 1999 r. Odpowiadał m.in. za współtworzenie internetowego serwisu informacyjnego zus.pl oraz uruchomienie Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, dzięki której wiele spraw w urzędzie można załatwić drogą elektroniczną. Zajmował różne kierownicze stanowiska, w tym dyrektora Departamentu Eksploatacji Aplikacji.

W 2020 r. Wasielewski rozpoczął pracę w Centralnym Porcie Komunikacyjnym Sp. z o.o. (CPK), gdzie był odpowiedzialny m.in. za stworzenie zespołu IT. Do jego obowiązków jako dyrektora Biura IT w CPK należało również zapewnienie cyberbezpieczeństwa spółki.

Sławomir Wasielewski zapowiada, że doświadczenie w zakresie IT, które zdobył w CPK – zarówno to korporacyjne, jak i to związane udziałem przy projektowaniu systemów lotniskowych IT – będzie chciał wykorzystać podczas usprawniania realizacji projektów IT w ZUS.