Ścieżka nawigacji

Aktualności

W Olimpiadzie ZUSowej Żary żarzą najjaśniej

14 zespołów z całej Polski, wyłonionych w eliminacjach wojewódzkich, pokonało ponad 36 tys. innych uczestników i 18 kwietnia przyjechało do Centrali ZUS w Warszawie po zwycięstwo w finale Olimpiady ZUSowej „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

Aby zdobyć tytuł zwycięzcy, uczniowie musieli odpowiedzieć na 30 pytań z różnych obszarów: składkowego, świadczeniowego, orzecznictwa lekarskiego, prewencji rentowej i wypadkowej.

Po pierwszej turze pytań – było ich 20 – w grze pozostało 8 zespołów. Emocje były ogromne.  

W ostatecznej rozgrywce – po kolejnych 10 pytaniach - Żary pokonały Białystok dosłownie o włos. Klaudia Stańczyk, Łukasz Święcicki i Jakub Tęcza udzielili łącznie 27 poprawnych odpowiedzi (suma punktów z dwóch tur), tyle samo co Joanna Skutnik, Agnieszka Szyszko i Aneta Tokarska z Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku. Rzecz w tym, że zespół z Żar zrobił to o 2, 72 sekundy szybciej. Trzecie miejsce zdobyła drużyna z Liceum Ogólnokształcącego w Rzepinie w składzie: Paulina Andrejczuk, Jagoda Kreczko, Jakub Tylszczak, którzy uzyskali 25 punktów.

Olimpiada ZUS - zespół I mjejsce - link do większego zdjęciaolimpiada ZUS - II miejsce - lnk do większego zdjęciaolimpiada ZUS - III miejsce - link do większego zdjęcia​​​​​​​

Nagrodami dla zwycięzców, oprócz bezcennej satysfakcji i gruntownej wiedzy o ubezpieczeniach społecznych, która bardzo przydaje się w dorosłym życiu – były indeksy na studia wyższe, zwolnienie zdotyczy części pisemnej z egzaminu zawodowego na technika rachunkowości i technika ekonomistę oraz atrakcyjny sprzęt elektroniczny.

Szczegółowe wyniki finału Olimpiady ZUSowej „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” (plik xlsx 62 kb).